o nas

Jesteśmy pionierami dystrybucji paragwajskich yerba mate na europejskim rynku. Od wielu lat prowadzimy działania na rzecz popularyzacji yerba mate, szerząc w Polsce i za granicą potencjał Zielonego Złota Indian.

Nasza przygoda z mate zaczęła się od fascynacji tym pobudzającym i odżywiającym organizm naparem. Zbieraliśmy informacje na temat ostrokrzewu paragwajskiego, docierając do rzetelnych badań naukowych świadczących jego wpływie na zdrowie. Sięgaliśmy także do legend i mitów Indian Tipo i Guarani. Następnie stworzyliśmy kompozycję, która łączy w sobie moc yerba mate wraz z tradycyjnymi ziołami, by wspólnie uwalniały swoje właściwości.

Unikatowa marka El Pajaro to owoc naszej pracy nad stworzeniem yerba mate w pełni akceptowalnej przez osoby wybierające moc naparu i równocześnie uznających głębokie smaki, w tym klasyczną goryczkę, typową dla rodzimych yerba mate z Paragwaju.

Nasza wizja na przetwarzanie suszu yerbowego jest zatem bliska klasyce, a zarazem odpowiada wymaganiom współczesnych konsumentów, którym zależy na ekologicznym i etycznym wytwarzaniu surowców zielarskich. Cechami naszej działalności od samego początku jest idea harmonijnej relacji z przyrodą oraz społeczeństwem.